Ant Knygų klubo blonknoto dešiniajame apatiniame kampe smulkiomis, bet ryškiomis raidelėmis įkalta: "Žmogus yra tai, ką jis skaito (Josifas Brodskis)". Keista. Iki šiol aiškiai visur buvo sakoma, kad žmogus yra tai, ką jis valgo. O tada dar prisimenu apriori pasmerkiantį pasakymą "Pasakyk, kas yra tavo draugai, pasakysiu, kas esi tu". Pasidaro šiek tiek neramu, nes, atrodo, pagal gan objektyvius kriterijus gali būti greitai nurašytas. Štai gal tavo galvoje kiekvieną akimirką verda 7 prasminiai vienetai kažkokių nepagaunamų aplinkai pozityvių minčių, bet "Amerikos psichopatas" rankose neabejotinai duos peno kitų troleibuso vairuotojų vaizduotei. O tik pabandyk pasakyti, kad nevalgai to ar ano, nes tame ar aname daug konservantų, tą pačią akimirką nuo dešiniojo iki kairiojo smilkinio ant kaktos išsispaus "Išrankusis" arba "Ekologiškas" ir tą pačią akimirką kas nors bandys papikdžiugauti, jog nuo nesveiko maisto niekur nepabėgsi. O socialiniai santykiai? Ar tik ne kas septynerius ilgus metus žmogaus gyvenime pasikeičia beveik visi draugai. O tai kas per tuos septynerius metus įvyksta su žmogumi? O jei aš apskritai neturiu draugų...?
Stora knyga kietais viršeliais rankose, trupiniai lėkštėje ir šalia sėdintis išbalęs draugas - tai neabejotinai yra tie dalykai, kuriuos stebėdami bandome nusilipdyti vieni kitų fasadus. O dar kartais, net patys to gerai nesuprasdami, bandome savais fasadais vieni prieš kitus pasipuikuoti. Bet užtat kaip gerai kartais, kai tau pačiam tavasis fasadas atrodo pernelyg nuobodus, prisiminti, jog esame daugiau negu tai, ką skaitome, valgome ir su kuo bendraujame.
2009-09-28
Užsisakykite:
Rašyti komentarus (Atom)
8 komentarai:
it's all bullshit and it's bad for you.
tie visi stereotipiniai žmogaus apibendrinimai viena fraze visuomet man kėlė šleikštulį. tiesiog žmonės viską mėgsta sisteminti, nes taip paprasčiau, matyt. net ir atsitiktinius dydžius. taip gimsta visokie prietarai ir panašios nešvankybės.
o ant tos knygos ta frazė parašyta neveltui - tikėtina, kad nemažai knygų klubo narių yra snobai, kurie daugiau pirks knygų norėdami tapti dar labiau pasikėlusiais žmonėmis perskaitę tas knygas.
Žinai, šia tema kaip tik prisiminiau ir specialiai tau išknisau vienam bloge perskaitytą frazę. Cituoju: "Tipiškos klientės ten jaunyvos moteriškės, madingai ale nefyfiškai apsirengusios, dažnai su akiniukais, intelektu veidas sudarkytas, bet turbūt mėgsta Coelho".
Va, perskaičiau ir iškart aišku apie kokias moteriškes kalba. Tu ne? ;)
Et, turėjo būt "tau ne?"
Na, man tai ne iki tokio lygio tokių apibendrinančių frazių atmetimas kaip red_apples, bet kažkaip labai jau daug jų pastaruoju metu. Ir jos tikrai kažkam aktualios. Gal tai kaip gairės, nurodančios bendras kryptis, kur link žmogui reikėtų krutėti. O gal tai suteikia papildomą priežastį pasirinkti tam tikrą elgesį - skaityti tai, kas pripažinta, nes šiaip ką skaityti pats nesugalvotum, arba valgyti tai, kas aukščiau masių maisto, nes šiaip neprisiverstum laikytis suši dietos.
Jurgita - kalbame apie žmonių grupę ar apie kažkokį particular atvejį? :)
Na, ten buvo dalijamasi konkrečiu patyrimu ekologiškame turgelyje... Bet man visiškai aiškiai akyse iškilo, apie kokias moteris kalbama. Tiesa, čia man sunku objektyviai vertinti, nes pati šio bestselerių autoriaus dar neskaičiau, nepažįstu grupės iš vidaus, taip sakant ;)
Ekologiškame turgelyje??? Tai ekologija jau tiek dabar madinga?? Nais :) Gal taps taip pat madinga turėti asmeninę vėjo jėgainę...
Beje, Coelho tai aš paskaičiusi kažkiek ;) Ir akinukus nešioju... Gerai, kad pagal įrašą tai nėra diagnozė :D
I will not agree on it. I think precise post. Expressly the appellation attracted me to study the sound story.
Amiable post and this mail helped me alot in my college assignement. Thank you seeking your information.
Rašyti komentarą